10 توصیه و راه حل برای موفقیت در بازاریابی محتوا

10 توصیه و راه حل برای موفقیت در بازاریابی محتوا

10 توصیه و راه حل برای موفقیت در بازاریابی محتوا

به گزارش واحد تحقیقات سروش زیما، امروزه ما از هر زمان دیگری روش‌های بیشتری برای بازاریابی داریم. بلاگ‌ها، وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، ویدئو، ایمیل، روزنامه‌های الکترونیک و غیره. این ابزارها به بازاریاب‌ها امکان می‌دهند تا خود به نوعی به انتشار‌دهنده اطلاعات تبدیل شوند و بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر و گسترده‌تر از کانال‌های ارتباطی سنتی چون نامه‌نگاری مستقیم، تبلیغات و روابط عمومی هستند، موضوعی که کارشناسان تبلیغات همچون کارشناسان سروش زیما آن را تأیید می‌کنند.

به تأیید کارشناس بازرگانی سروش زیما، بازاریابی محتوا اصطلاح بسیار جدیدی برای یک مفهوم بسیار قدیمی است، مشتری‌های خود را با اطلاعات و آموزش‌هایی که آن‌ها می‌خواهند، احاطه کنید تا حس کنند برای تجارت با شما انگیزه دارند. بازاریابی محتوا معایبی نیز دارد؛ این نوع بازاریابی نمی‌تواند رابطه علت و معلولی مستقیمی ایجاد کند؛ یعنی داشتن یک وبلاگ معمولاً منجر به فروش مستقیم نخواهد شد. هم‌چنین اندازه‌گیری نتایج معمولاً کار دشواری است؛ از این نظر بازاریابی محتوا چیزی شبیه روابط عمومی است. کارشناس واحد بازرگانی سروش زیما تأکید دارد، هر برنامه بازاریابی باید از طیفی از کانال‌ها برای دسترسی به مشتری استفاده کند و از این‌رو پیام‌هایش از منابع چندگانه تأمین می‌شوند.

بازاریابی محتوا یکی از ابزارهای متنوعی است که به وسیله آن یک شرکت می‌تواند پیام‌هایش را به مشتری‌های خود ارسال کند و آن‌ها را برای خرید متقاعد کند. به این توصیه از کارشناسان سروش زیما توجه و اعتماد کنید، در فعالیت‌ها و برنامه‌هایتان برای بازاریابی در مورد این‌که مشتری‌هایتان چه کسانی هستند و به چه چیزی نیاز دارند، آگاه باشید و همواره پیام‌رسانی‌ها و اهداف روشنی برای هر کاری که انجام می‌دهید، داشته باشید. مطمئن باشید با این توصیه سروش زیما در دنیای اطلاع‌رسانی و تبلیغات موفق‌تر خواهید بود. اما به ده توصیه کارشناس بازرگانی و تبلیغات سروش زیما توجه کنید:

۱) در بازاریابی محتوا دور بحث فروش را خط بکشید.

کارشناس سروش زیما معتقد است بازاریابی محتوا ربطی به فروختن چیزی ندارد. اگر فقط به صحبت در مورد این‌که محصول یا خدمات شما چقدر عالی است بپردازید، مشتری‌ها به سرعت پیام‌تان را رد می‌کنند. شما باید بینش و اطلاعاتی را که مشتری‌هایتان نیاز دارند، ارائه دهید. کارشناس سروش زیما معتقد است اگر کسب‌و‌کار شما در زمینه فروش پرده و تجهیزات آن است، ویدئوهایی تولید کنید که به مشتری‌ها نشان بدهد چگونه میله‌پرده‌ها و آویزهای کوتاه را نصب کنند؛ به این ترتیب می‌توانید منبعی از اعتماد و حسن‌نیت را که به هیچ روش دیگری نمی‌توان به دست آورد، بسازید. با عمل به این توصیه سروش زیما مطمئن باشید در فعالیت خود یک قدم بزرگ را برداشتید. شاید به جرأت بتوان گفت یکی از دلایل اصلی ایجاد واحد تحقیقات در مجموعه سروش زیما همین موضوع باشد.

۲) محتوایی ایجاد کنید که نقاط اصلی را هدف قرار دهد.

به نظر کارشناس سروش زیما ایجاد محتوای اصلی می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد. شما باید گنجینه‌ای از محتوا داشته باشید که آماده کشف باشد. کتابخانه، مقالات آموزشی و پژوهشی، برنامه‌ها و ویدئوهای خود را جست‌وجو کنید. از حیطه خاص خود خارج شوید تا ببینید که آیا حیطه‌های دیگر سازمان محتوایی دارند که به این منظور آن‌ها را بررسی کرد یا نه. در صورتی‌که شانس داشته باشید می‌توانید محتوای موجود را برای استفاده در کانال‌های مختلفی که دارید بازتولید کنید و دیگر مجبور به تولید محتوای جدید نخواهید بود. این توصیه کارشناس سروش زیما در واقعا یک کمک برای پیشبرد امور در این خصوص است، اما باید در این زمینه تلاش را بیشتر کرد.

کارشناس سروش زیما می‌گوید به هنگام تهیه یا بازتولید محتوا، به یاد داشته باشید که مشکلات مشتری‌ها باید رفع شود، اطلاعاتی که آن‌ها نیاز دارند را انتخاب کنید و آن‌چه را که ممکن است آن‌ها را از خرید کردن باز دارد حذف کنید. برای نمونه اگر در یک کسب‌و‌کار خرده‌‌فروشی بهبود محیط خانه مشغول هستید، ممکن است مشتری‌هایی داشته باشید که از پروژه‌های نوآورانه خوششان بیاید و نحوه سروکار داشتن با آن‌ها را درک کنند. به این ترتیب مشتری‌های بیشتری به شما در مورد اطلاعات خوب و پاسخ به سؤال‌هایشان اعتماد می‌کنند و تمایل بیشتری به انجام معامله با شرکت شما در آینده خواهند داشت. از عمل به این توصیه کارشناس سروش زیما حتماً نتایج خوبی را ملاحظه خواهید کرد.

۳) برای ایده‌سازی محتوا سؤال و جواب‌های هدفمند تنظیم کنید.

به پیشنهاد کارشناس سروش زیما، کار را از وب‌سایت خود آغاز کنید. وب‌سایت شما جایی است که اغلب مشتری‌ها جست‌وجوی اطلاعات خود را از آن‌جا آغاز می‌کنند. به تأکید کارشناس سروش زیما مطمئن شوید که محتوای وب‌سایت شما کامل و مفید است. سؤالات مشتری‌ها را رصد کرده و مطمئن شوید که می‌توانند به سهولت به پاسخ‌های موجود در وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند. برخی انواع کسب‌وکارها می‌توانند از یک «ستون» تعاملی استفاده کنند که در آن‌جا سؤالاتی را مطرح کنند و پاسخ‌های شفاف و درستی دریافت کنند، همه این‌ها روی وب‌سایت منتشر می‌شوند. کارشناس سروش زیما معتقد است بررسی سؤالات مشتری‌ها و حتی شکایت‌های آن‌ها روشی عالی برای به‌دست آوردن بینشی در مورد نوع محتوایی که مشتری‌ها می‌خواهند، محسوب می‌شود. این توصیه کارشناس سروش زیما را جدی بگیرید و برای آن برنامه‌ریزی کنید و البته به آن عمل کنید.

۴) برای موفقیت در کسب‌وکار خود، یک وبلاگ طراحی کنید.

کارشناس سروش زیما تأکید دارد، زمانی که وب‌سایت‌تان دارای محتوای مفید و غنی شد، طراحی یک وبلاگ را آغاز کنید. این وبلاگ باید از SEO بهره ببرد که به معنای بهینه‌سازی وب‌سایت برای سهولت بررسی موتورهای جست‌وجو است و باید روی وب‌سایت شما میزبانی شود. البته کارشناسان دپارتمان فناوری اطلاعات سروش زیما به خوبی می‌توانند این مهم را برای شما عملیاتی کنند. کارشناس سروش زیما این نکته را متذکر می‌شود که اگر وبلاگ شما روی یک سرویس وبلاگ‌دهی میزبانی می‌شود هر کلیک و «لایک» که مشتری‌ها انجام دهند به سرویس‌دهنده می‌رسد و نه شرکت شما. کارشناس سروش زیما تأکید دارد که وبلاگ شما باید هر هفت تا ده روز با محتوای جدید به‌روز شود تا افراد مجدداً به آن سر بزنند. فراموش نکنید که انتشار پست‌های جدید وبلاگ را روی توئیتر، فیس‌بوک و دیگر رسانه‌های اجتماعی که با کسب‌و‌کار شما مرتبط هستند، منتشر کنید. اغلب نرم‌افزارهای وبلاگ‌نویسی همواره این کار را به‌طور خودکار انجام می‌دهند. برای این کار از کارشناسان سروش زیما مشاوره بگیرید.

۵) تولید مقالات آموزشی از بازتولید محتوای وبلاگ.

کارشناس سروش زیما می‌گوید، مقالات آموزشی مطالب طولانی‌تری هستند که جزئیاتی بیشتر از پست‌های وبلاگ دارند. کارشناس سروش زیما روش‌های مختلفی را برای توزیع این مطالب ارایه می‌دهد:

دسترسی‌پذیری را در توئیتر، فیس‌بوک و… با پیوند به موضوع در وب‌سایت خود اعلام کنید.
وبلاگی ایجاد کنید که برخی از ویژگی‌های عالی شما را برجسته کند و به مقالات آموزشی‌تان پیوند داشته باشد.
یک ویدئوی یوتیوب (سه دقیقه‌ای یا بیشتر) تهیه کنید که نکات اصلی را شامل شود و پیوندهایی به موضوعتان ایجاد کنید. این کار لزوماً نباید پرهزینه باشد، ولی باید متن خوبی داشته باشد. مشاوران سروش زیما برای کمک در این خصوص در خدمت شما هستند.

۶) تولید ویدئو و مالتی‌مدیا

به اعتقاد کارشناس سروش زیما، ویدئوها علاوه بر تبلیغ مقالات آموزشی، روشی عالی برای ارائه محتوای شما در بازار هستند. شما بسته به ماهیت کسب‌وکار خود می‌توانید به مشتری‌ها در مورد نوع محصول یا خدمات خود آموزش بدهید و به آن‌ها نشان دهید که چگونه از محصولات شما استفاده کنند یا صرفاً دیدگاه خود را بیان کنند. به توصیه کارشناس سروش زیما این‌ها می‌توانند در وب‌سایت شما، روی یوتیوب، فلیکر، و راه‌های ارتباطی دیگر پست شوند. به توصیه کارشناس سروش زیما، ویدئوهای خود را تا حد امکان کوتاه و جذاب بسازید.

۷) محتواهای تولید‌شده را از طریق رسانه‌های اجتماعی ارتقا دهید.

به اعتقاد کارشناس سروش زیما، رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین روش‌ها برای توزیع محتوا هستند و از آن‌ها می‌توان به انواع روش‌ها استفاده کرد:

به توصیه کارشناس سروش زیما شما می‌توانید تکه‌های کوتاهی از محتوای بازاریابی خود را انتخاب کنید و آن‌ها را در توئیتر و فیس‌بوک و… منتشر کنید و به محتوای کامل پیوند بدهید.

۸) خبرنامه‌ الکترونیک را فراموش نکنید.

به توصیه کارشناس سروش زیما، از افراد بخواهید تا برای یک خبرنامه‌ الکترونیک ثبت‌نام کنند. البته کارشناس سروش زیما تأکید دارد که خبرنامه را بدون اجازه مخاطبانتان برایشان نفرستید. محتوای خبرنامه می‌تواند بخش‌های منتخبی از محتوای جذاب باشد. این خبرنامه را ساده، با گرافیک سبک و بهینه برای مشاهده روی موبایل تنظیم کنید. کارشناس سروش زیما توصیه می‌کند که اطلاعاتی را به مشتری‌ها بدهید که می‌توانند برای حل مشکلات خود در زندگی و کارشان مورد استفاده قرار دهند.

۹) انتخاب عناوین شایسته و بایسته

به بیان و توصیه کارشناس سروش زیما، هنگامی که آماده انتشار محتوای خود هستید به خاطر داشته باشید که باید آن‌ها را برای وب‌سایت طوری بهینه کنید که افراد بتوانند آن را بیابند. عناوین بسیار مهم هستند چون تقریباً همه آن چیزی است که مردم در فهرست‌بندی موتور جست‌وجو می‌بینند، بنابراین باید جذاب باشند. پس عنوان مطلب شما باید هم برای خواننده فریبنده باشد و هم شامل کلیدواژه‌هایی باشد که مردم هنگام جست‌وجو کردن برای آن موضوع به کار می‌گیرند (تا به موتورهای جست‌وجو امکان بدهد تا محتوای شما را در زمینه ‌مناسب بیابند). کارشناس سروش زیما می‌گوید، عنوان‌ها اغلب پس از نوشتن مطلب انتخاب می‌شوند، اما به همان اندازه که به متن دقت کرده و توجه دارید، نیازمند توجه هستند. کارشناس سروش زیما توصیه و تأکید می‌کند که برای این کار زمان بگذارید و به راحتی از کنار آن عبور نکنید.

کارشناس سروش زیما تأکید دارد، فکر کنید که کدام کلیدواژه‌ها باید در عنوان باشند و سپس چیزی که جالب توجه باشد را انتخاب کنید. اگر موتور جست‌وجو محتوای شما را به‌طور مطمئنی ارائه دهد، اما خواننده فکر کند که خواندن مطلب خسته‌کننده است، دستاورد مهمی محسوب نمی‌شود. به نظر کارشناس سروش زیما عنوان هر محتوایی که شما آماده می‌کنید، باید برآیند طبیعی مطلب باشد. به عنوان مثال اگر مطالب طنز دارید یک عنوان خنده‌دار انتخاب کنید. برای این کار شاید لازم باشد دوره‌های آموزش عنوان‌نویسی را بگذرانید.

۱۰) دقت کافی به اصول گرامری و تلفظی را فراموش نکنید.

به توصیه و تأکید کارشناس سروش زیما، به پایه‌های گرامری، تلفظ و دیگر قواعد درست نوشتن متعهد باشید. کارشناس سروش زیما در این خصوص می‌گوید این‌که محتوای شما از نظر ادبی صحیح باشد و دارای ساختار و ویرایش مناسبی باشد، حائز اهمیت است. این نکته مهم را به نقل از کارشناس سروش زیما به شما همراهان گرامی متذکر می‌شوم که بد نوشتن، غلط تایپی و گرامر ضعیف، خواننده‌ها و همراهان شما را از متن زده می‌کند و حتی شاید دیگر به محتواهای شما رجوع یا اعتماد نکنند و این آسیب بزرگی برای سیستم جذب مخاطبان و تبلیغات شما است.

در پایان لازم به ذکر است که تمام ده موردی که به نقل از کارشناس بازرگانی و تبلیغات سروش زیما برای شما همراهان گرامی بیان کردیم حاصل سال‌ها تجربه و فعالیت در این حوزه است که بی‌شک توجه و عمل به آن‌ها و البته پیگیری شایسته و بایسته کلیه موارد می‌تواند نتایج بسیار قابل توجه‌ای برای کسب‌وکار شما به ارمغان بیاورد. نکته مهم و قابل توجه دیگر در این خصوص این است که در کلیه موارد مذکور می‌توانید روی مشاوره‌های کارشناسان سروش زیما حساب کنید. مجموعه سروش زیما امیدوار است همچون گذشته «از ایده تا ایده‌آل» با ما همراه باشید و ما همچون همیشه افتخار خدمتگزاری به شما همراهان وفادار را داشته باشیم.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 13 =