بازاریابی

 
 
 

بازاریابی سروش

 

بازاریابی چیست؟

بازاریابی یعنی یکپارچه سازی و هدفمند سازی بخش های مختلف یک مجموعه در جهت بدست اوردن بازار بیشتر و در گرو آن فروش بیشتر.

برای مشخص شدن اهداف شرکت می توان 3 پرسش را مطرح کرد :

1 – چند درصد بازار را می خواهید بدست اورید ؟

2 – چند درصد بازار را باید بدست اورید ؟

3 – چند درصد بازار را می توانید بدست اورید ؟

 

عوامل مهم در عرصه بازار یابی :

1

1 – حضور نمایشگاهی :

حضور در نمایشگاه , ارائه کاتالوگ , و معرفی خدمتی که انجام می دهید تأثیر بسزایی در معرفی مجموعه شما و شناخت بیشتر مجموعه شما خواهد

2

2 – استفاده از تبلیغات :

تبلیغات هم یکی دیگر از راه‌های رسیدن به مشتریان است. هر چند که تاثیرات آن هم تعریف شده است و تا حدودی محدود هم هست تبلیغات ممکن است جلب توجه کند، اما الزاما به افزایش فروش منجر نمی‌شود. اما اگر تبلیغات به روش مدرن و صحیح و توسط شرکت های معتبر که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند انجام شود , می تواند تأثیر بسزایی در بالا بردن سود اوری یک مجموعه داشته باشد

3

3 – مدیریت زمان :

همیشه مراقب مدیریت وقت باشید. نباید با صرف وقت فراوان یک کار را به پیش برد. باید هزینه‌های وقت‌های اضافه را در نظر داشت.

4

4 – مشتریان دائمی :

مراقب مشتریان دایمی باشید. شرکت‌ها می توانند از طریق مشتریان دایمی خود درآمد فراوان و در عین حال درآمدی همیشگی داشته باشند..

5

5 - بازاریابی ارتباطات :

در بحث‌های مربوط به بازاریابی مقوله ارتباطات هم جایگاه بسیار مهمی دارد. به سخن دیگر، این ارتباطات است که تصویر عمومی یک شرکت را می‌سازد. بازاریابی و ارتباطات در واقع دو مولفه هستند که از یکدیگر جدایی ناپذیرند. یک استراتژی موفق بازاریابی، یک تیم قوی روابط عمومی و یک بخش فروش ورزیده می‌توانند بسیار برای ارتقای جایگاه یک شرکت موثر باشند. اما باید بدانید که ارتباطات، تبلیغات نیست. ولی بسیاری از افراد این دو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. تبلیغات یکی از مولفه‌های ارتباطات است که البته مهم هم هست.

 

سخن اخر

با مطالب گفته شده تا حدودی با بازاریابی و تبلیغات و تاثیرات این دو در پیشرفت و ارتقاء یک مجموعه اشنا شدید.

متوجه شدید که چه نکات کلیدی که خیلی در نظرها مطرح نیستند می توانند موجب پیشرفت یک مجموعه باشند.

مجموعه سروش زیما با 30 سال سابقه درخشان در زمینه بازاریابی و تبلیغات و همکاری با مجموعه های مطرح و بزرگ بستری امن و مجموعه ای مطمئن جهت ارائه خدمات بازار یابی و تبلیغات برای مشتریانی که دوست دارن درخشیدن را با ما تجربه کنند فراهم اورده است.