عکاسی تبلیغاتی چیست؟

هنگامی که به یک آگهی توجه می کنید ، آیا اولین چیزی که متوجه آن می شوید نوشته های آگهیست؟ احتمالاً خیر. اگر شما مثل اکثر مردم باشید، ابتدا متوجه تصاویر خواهید شد. اغلب ، تصاویر در تبلیغات هستند که نظر بیننده را به خود جلب می کنند و این تصاویر معمولاً تعیین کننده این هستند که بیننده به مطالعه تبلیغ ادامه دهد یا خیر. استفاده از گرافیک، مانند عکس در تبلیغات، غالباً می تواند تا حد زیادی شانس دیده شدن آگهی توسط مصرف کننده را افزایش دهد. عکاسی تبلیغاتی می تواند شامل عکس گرفتن از محصولات یا خدمات باشد. این عکس ها نه تنها باید از کیفیت بسیار بالا و جذابیت کافی برخوردار باشند، بلکه باید جالب و چشم نواز نیز باشند. آگهی ها باید علاوه بر جلب توجه مصرف کنندگان، باعث ترغیب آن ها به استفاده از محصول و یا خدمات شوند.

 

 

از دیدگاه متخصصین سروش زیما روش های متعددی برای تهیه عکس از خدمات و محصولات وجود دارد. محصولات را می توان در حال استفاده و یا با پس زمینه خالی عکس برداری کرد. برای اضافه کردن علاقه بصری و ایجاد کنجکاوی در مصرف کنندگان، همچنین می توان از محصول در موقعیت های غیر معمول و یا زمینه های مختلف به عکاسی پرداخت. به تصویر کشیدن خدمات قدری پیچیده تر است، اما می تواند انجام شود. به عنوان مثال، یک آگهی برای یک سرویس ممکن است یک عکس از زندگی بدون همان خدمات باشد.

عکس تبلیغاتی اغلب در تبلیغات چاپی، مانند روزنامه و مجلات تبلیغاتی استفاده می شود. این عکس ها نیز ممکن است در فضای مجازی، بیلبورد، تلفن همراه، و حتی تبلیغات تلویزیونی استفاده شود.

 

کار یک عکاس تبلیغات چست؟

 

از دید سروش زیما به منظور داشتن یک ایده خوب برای عکاسی از محصولات و یا خدمات، عکاس باید آگاه باشد که به چه سبکی از عکاسی بپردازد. برای انجام این کار عکاس باید بداند مشتری به دنبال چه هدفی در تبلیغ محصول یا خدمات خود است. بعد از مشخص شدن اهداف مشتری، عکاس آماده سازی برای تهیه عکس های خود را آغاز کرده و با توجه به شرایط و اهداف تعیین شده، مکان های مختلفی از جمله محل تولید محصول یا ارائه خدمات، استودیو عکاسی و یا خارج از موارد ذکر شده را انتخاب می­کند. هنگامی که تمام موارد برای عکاسی آماده شد، عکس های متعددی تهیه می­شود، با این حال تنها تعداد کمی از این عکس ها مورد استفاده قرار می گیرند. کار پس از تولید و روتوش عکس نیز اغلب در شرح شغل یک عکاس تبلیغات گنجانده شده است. به عنوان مثال ممکن است یک عکس نیاز به ویرایش و تغییرات داشته باشد . پس از طی این مراحل ، عکس مورد نظر تهیه شده و آماده ارائه دادن خواهد بود 

 

چرا عکاسی تبلیغاتی؟

1.سرعت انتقال پیام:

از دید شرکت سروش زیما در عکاسی تبلیغاتی سرعت انتقال پیام، امتیاز بصری و تبلیغاتی ایجاد می کند. باید تصور کرد هر دقیقه ای که تبلیغ و توضیح شما درباره کسب و کارتان دیرتر انجام شود و یا بی دلیل طولانی شود  یک مشتری را از دست داده اید. چه بسا در همان فاصله شرکت دیگری مشتری فرضی شما را به اندازه نگاه کردن یک عکس با رنگ و لعابی بهتر از آن خود کند.

2.کوتاه،سریع،کامل:

سروش زیما معتقد است معجزه هنرهای تجسمی و  عکاسی در  تبلیغات و برندینگ این  است که به ساده ترین و کامل ترین حالت ممکن، مفهوم تبلیغ را به ذهن مخاطب می رساند. در این جا فقط به عکاسی می پردازیم و نه تکنیک های گرافیکی و استفاده از نشانه ها و سمبل های تبلیغاتی. با این وجود، اینکه عکاسی اولین عنصر تبلیغات تصویری است بر کسی پوشیده نیست.

 

 

3.ماندگار در ذهن و راحت بودن در یادآوری پیام:

بچه ای با دیدن مستمر عکس تبلیغاتی یک محصول خوراکی مایل است آن را امتحان کند. حتی اگر از دوستان و همبازی هایش چیزی در باره خوشمزگی آن نشنیده باشد. او با دیدن عکس، به خوشمزگی محصول ایمان پیدا می کند. استمرار در تبلیغات بصری از طریق عکاسی باعث می شود محصول در ذهن ها ثبت شود و به محض دیدن اصل محصول در یک فروشگاه، آن تصویر بازیابی شده و شخص  را به سمت خرید آن سوق می دهد.

4.تعمیم پذیری مخاطب:

مخاطبان یک پیام همه مردم هستند. پیام باید به گونه ای به ایشان منتقل شود که کسانی که معلولیت هایی در شنوایی دارند نیز بتوانند پیام شما را درک کنند. اگر قرار است فیلمی از نوشیدنی خنک بسازید و انواع صداهایی نظیر باز کردن در شیشه، صدای نوشیدن و هیجان پس از آن را از آن بگیرید از آن چه می ماند؟ تصویر متحرکی از یک شیشه نوشیدنی! گاهی ممکن است مخاطبان اصلی ما مردمی باشند که توانایی درک و فهم یک تبلیغ متحرک را ندارند.