تبلیغات دیجیتال چیست؟:

تبلیغات دیجیتال همان گونه که از نامش بر می آید به گونه ای از تبلیغات گفته می شود که تمامی پروسه تولید , انتقال و نمایش آن توسط ابزار و زیر ساخت های دیجیتال امکان پذیر می باشد. تبلیغات دیجیتال در واقع مبتنی بر فرایند تکامل جوامع در استفاده از ابزار و زیر ساخت های دیجیتال است تا از چنین موقعیت عالی بیشترین بهره را ببرد. در دنیای امروز کمتر کسی را می توان یافت تا از دست کم یکی از ابزار دیجیتال استفاده نکند همه ما روزانه از ابزارهاو زیر ساخت های دیجیتال استفاده می کنیم . کامپیوتر های رومیزی ,لپ تاپ , موبایل , CD , DVD و اینترنت با صرف زمان های طولانی مورد استفاده ما هستند پس چرا نباید از چنین موقعیتی برای تبلیغات استفاده نمود.

 
 
 

مزایای تبلیغات دیجیتال

 

سروش زیما تبلیغات دیجیتال را از تبلیغات سنتی متمایز کرده و مورد توجه صاحبان کالا و خدمات قرار گرفته است که در اینجا به اختصار به بخشی از آن اشاره می کنیم.


1. در دسترس بودن :

 تبلیغات دیجیتال عملا در کامپیوتر شما, موبایل شما , CD و DVD نقش خود را دارند و افراد برای دیدن و شنیدن تبلیغات شما دچار سختی نخواهند بود.


2. قابلیت انتقال و جابجایی بالا :

یکی از مشکلاتی که نوع تبلیغات سنتی به آن مبتلا است سرعت و محدودیت در انتقال است شما یک کاتالوگ و یا بروشور را نمی توانید به سرعت به همه جا ارسال نمایید اما اگر شما یک وب سایت داشته باشید همه ساعت های شبانه روز و هفت روز هفته بدون محدودیت در دسترس عموم قرار دارید یا فرض کنید اگر شما یک کاتالوگ دیجیتال طراحی کرده باشید بدون محدودیت و در هر زمان امکان ایمیل کردن برای شما فراهم است یا می توانید آن را بر روی CD رایت کنید و به تعداد دلخواه در اختیار افراد قرار دهید.


3. اصلاح پذیر بودن :

یکی دیگر از مزایای تبلیغات دیجیتال در سروش زیما امکان اصلاح و تصحیح آن می باشد فرض کنید شما برای تغییر یک آدرس و شماره تماس و ایمیل خود در یک کاتالوگ و یا بروشور کاغذی چه مشکلاتی خواهید داشت احتمالا با غلط گیر روی موارد قبلی خط کشیده و مجددا با ماژیک و یا خودکار اطلاعات جدید را مینویسید که البته نه کار جالبی ست و نه نتیجه دلخواه را به همرا دارد. اما در تبلیغات دیجیتال این امکان همیشه وجود دارد تا شما اطلاعات خود را به روز کنید پس محصول تبلیغاتی شما همیشه کار آمد خواهد بود مثلا درج اطلاعات تازه درون وب سایت و یا کاتالوگ دیجیتال در کمترین زمان ممکن و با بهترین نتایج برای همیشه میسر است.


4. مطرح شدن :

شاید باورتان نشود ولی یکی از مواردی که مشتریان سروش زیما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، خلاقیت در تبلیغات دیجیتال و بازاریابی و استفاده از تبلیغات دیجیتال و واقعیت افزوده در این تبلیغات است و کمک می کند بیشتر از رقبا مطرح شوید.


5. صرفه‌جویی در زمان :

یک نکته‌ای که کاملا مشخص است، این است که تهیه یک تبلیغات متنی از تبلیغات دیجیتال سخت‌ تر است دلیل این موضوع هم مشخص است. در تبلیغ متنی باید با نوشتار تمام، مزایای یک محصول را منتقل کنید در صورتی‌که اضافه شدن فیلم و عکس بخش عمده‌ای از پیام تبلیغاتی دیجیتال را به مخاطب منتقل می‌کند.


6. پاسخ به تمایل :

راههای تماس آسان با مشتری وجود دارد کافی ست کلیدهای تماس، ثبت نام و رزرو را به تمام صفحات تبلیغاتی دیجیتال خود اضافه کنید تا هیچ فرصتی برای تماس مشتریان با خودتان را از دست ندهید.


7. انتقال تجربیات کاربران به یکدیگر :

محبوب‌ترین محتوای تبلیغات دیجیتال شامل عکس، متن، ویدئو و امکانات اجتماعی مانند نظر سایر کاربران یا مشتریان است می‌توانید در این سیستم فضایی مشابه شبکه اجتماعی پیاده‌سازی کنید و به کاربران اجازه دهید نظرشان را به اشتراک بگذارند.
مشاهده تاثیرگذاری : گرفتن بازخورد از کاربران (شامل پسندیدن، نمره گرفتن، دریافت نظر یا به هر طریق دیگر) یک روش مناسب برای مشاهده میزان تأثیرگذاری بازاریابی از طریق تبلیغات دیجیتال است، در حالی که در تبلیغات غیر دیجیتال گرفتن این بازخورد فرآیند پیچیده‌تری دارد.


8. استفاده کامل از ظرفیت موجود :

استفاده از سایر دارایی‌های دیجیتال در کنار متن می‌تواند یک کانال ارتباطی جدید بین مشتریان‌تان ایجاد کند این کار باعث می‌شود از سرمایه‌ها بهره بیشتری گرفت و اثر بخشی آنها را با ترکیب کردنشان به شیوه‌ای خلاقانه چند برابر کرد.

 
 
 

ابزارهای تبلیغات دیجیتال

 

یکی از ابزارهای تبلیغات دیجیتال، تابلوهای دیجیتال است چقدر درباره تابلوهای دیجیتال که در تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ اصلی‌ترین نقطه قوت تابلوهای دیجیتال که در تبلیغات مورد استفاده قرار می‌‌گیرند، این ‌است که می‌‌توانند پیام‌ها را به سرعت برحسب شرایط تغییر دهند و به عبارت بهتر، پیام‌ها را با شرایط فوری، انطباق دهند.


مزایای تابلوهای دیجیتالی


– تبلیغات و پیام‌ها می‌‌توانند به سرعت تغییر کنند و مشتریان به این ترتیب می‌‌توانند در معرض تبلیغات جدید، مرتبط و منعطف قرار گیرند.
– تبلیغات مختلف می‌‌توانند به سرعت به روز شوند، بی‌‌آن‌که نیازی به هزینه فیزیکی در قبال تغییر تبلیغ باشد.
– کاربرد اصلی تابلوهای تبلیغاتی شبکه دیجیتال (DSNS) در عرصه تبلیغات در نقطه خرید است. در چنین نقاطی تبلیغات‌کنندگان نیاز به این دارند که کالاها و خدماتشان به طرزی پیوسته معرفی شود.
– انعطاف شبکه‌های تابلوهای دیجیتال باعث می‌‌شود تا تبلیغات نسبت به مشتریان مختلف از حساسیت لازم برخوردار باشد. به عنوان مثال با اتکا به این شبکه می‌‌توان زمان مورد نظر مشتری را برای خرید در نظر گرفت. تابلوهای تبلیغاتی پلاسما یا LED در مراکز کوچک و بزرگ خرید که شلوغ هم هستند، نصب می‌‌شود و در فضاهای اداری فروشگاه‌ها به گونه‌ای قرار می‌‌گیرند در معرض دید همه باشد.
منافع تابلوهای تبلیغاتی شبکه‌ای دیجیتال فراتر از تبلیغات بوده و می‌‌تواند به عنوان یک ابزار آموزش در محل کار هم عمل کند، به گونه‌ای که هم کارکنان و هم مشتریان بتوانند از رویدادهای در حال وقوع در فروشگاه خبردار شوند و هم فرضا بدانند خرید خود را از چه مکانی دنبال کنند و یا کدامیک از راه‌های خروج از مراکز خرید خلوت ‌تر است.


وب سایت


سایت یکی دیگر از ابزارهای تبلیغات دیجیتال است که برای محتوای آن این سوالاتی مطرح است که آیا محتوای سایت دقیقا مرتبط با خدمات و محصولات شما است ؟ محتوای شما چه ارزشی را برای بازدید کنندگان ایجاد می کند ؟ دید هوشمندانه ارائه محتوا در بازاریابی محتوا باعث می شود تا مشتری را هوشمندانه به سمت محصول یا خدمات هدایت شود، بازاریابی محتوا در تبلیغات دیجیتال هنر برقراری ارتباط با مشتریان حقیقی و بالقوه بدون امر فروش است. بازاریابی محتوا، یک بازاریابی بدون توقف است در بازاریابی محتوا در تبلیغات دیجیتال به جای عرضه تهاجمی محصولات یا خدمات، شما اطلاعات را به خریداران خود تحویل می‌دهید که آنها را هوشمندتر می‌کند. ماهیت این استراتژی محتوایی این باور است که اگر ما به عنوان یک کسب‌وکار، به خریداران اطلاعات نامتناقض، مداوم و ارزشمند تحویل دهیم، این خریداران در آخر با انجام خرید و وفاداری به ما پاداش خواهند داد.


رسانه های اجتماعی


بی شک یکی از تاثیرگذارترین موضوعات بازاریابی، تبلیغات دیجیتال ، رسانه های اجتماعی مجازی هستند با افزایش تعداد شبکه اجتماعی و همچنین تخصصی شدن آنها، بازاریابی دیجیتال در این شبکه ها رویکرد تازه ای پیدا کرده است. به دست آوردن ترافیک وب سایت و یا کسب توجه به یک موضوع از طریق رسانه های اجتماعی است.

برنامه‎های بازاریابی شبکه‎های اجتماعی معمولا تمرکز بر تلاش برای ایجاد محتوایی دارند که بواسطه آن بتوانند توجه مخاطبین را در آن پلتفرم‎ها جلب و خوانندگان را تشویق به اشتراک‎گذاری آن در بین شبکه‎های اجتماعی کنند. تبلیغ دهان به دهان الکترونیکی منجر شده اشاره به هرگونه اظهارنظری دارد که مصرف‎کنندگان از طریق اینترنت به عنوان مثال وب سایت‎ها، شبکه‎های اجتماعی، پیام‎های فوری، فید‎های خبری در رابطه با یک رخداد، کالا، خدمات، برند یا شرکت به اشتراک می‎گذارند. زمانی که پیام اشاره‎ شده از کاربری به کاربر دیگر پخش و برفرض پیچیده شود، چون از یک منبع شخص ثالت و موثق می‎آید، نتیجه آن شکل‎ گیری نوعی بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به دست آورده شده درعوض رسانه پولی، است.
وب سایت‎‎های شبکه‎های اجتماعی به عنوان منبع تبلیغ دیجیتال عمل می‎کنند سایت‎‎های شبکه‎های اجتماعی و بلاگ‎ها به دنبال کنندگان اجازه می‎دهند کامنت‎‎های ایجاد شده توسط دیگران در رابطه با یک محصول تبلیغاتی را “دوباره پست” یا “دوباره توییت” کنند. با تکرار پیام، افرادی که با کاربر در ارتباط هستند قادر به دیدن آن پیام هستند، بنابراین این پیام به دست افراد بیشتری رسانده می‎شود. چون اطلاعات در رابطه با یک کالا پخش و این کار تکرار می‎شود، ترافیک بیشتری به سوی آن کالا یا کمپانی آورده می‎شود.