سامانه هوشمند ارتباطي شرکت سروش زیما مجموعه‌اي از سرويس‌هاي پيا‌م‌دهي تحت وب را در قالب دو نرم‌افزار ارسال و دريافت پيام هاي صوتي و متني در فضايي شکيل، ساده و کارامد در دو حوزه کاربران و نمايندگان فراهم کرده است.


نرم افزار اول سامانه هوشمند ارتباطی شرکت سروش زیما: با سامانه پیامک صوتی شرکت سروش زیما، افراد  حقیقی و حقوقی می‌توانند در جهت جذب مشتریان جدید و در کل تسریع و بهبود خدمات خود به مشتریان، گامهای بلندی بردارند. در این سامانه امکان ارسال پیام صوتی به کلیه تلفن های ثابت و همراه در سراسر کشور وجود دارد. همچنین از طریق پیامک صوتی شرکت سروش زیما می توان به کلیه مشترکان تلفن همراهی که دریافت پیام های تبلیغی خود را مسدود کردند نیز ارسال پیام داشت. در واقع با این سامانه می توانید مطمئن باشید که پیام شما صد در صد به مردم سراسر جمهوری اسلامی ایران خواهد رسید. سایر امکانات سامانه پیامک صوتی شرکت سروش زیما عبارتند از: سند رسمی، پنل دائمی و مادام العمر، ارسال بدون محدودیت، ارسال حتی به شماره های بلاک شده، ارسال انبوه و گروهی، ارسال به شماره های ثابت و همراه، دریافت گزارش های تخصصی، درک رضایت مخاطب، صرفه جویی در هزینه نیرو، جایگزینی برای نیروی انسانی در اطلاع رسانی به ارباب رجوع و ...


نرم افزار دوم سامانه هوشمند ارتباطي شرکت سروش زیما، داراي سرويس‌هاي ارسال پيامک متني به يک يا چند نفر، ارسال پيامک به يک يا چند گروه از افراد، ارسال پيامک در تاريخ و زمان از پيش تعيين شده، ارسال پيامک متناوب به صورت روزانه، هفتگي...، ارسال پيامک خبري موسوم به فلش و سرويس ارسال پيامک تبريک،سرويس‌هاي برگزاري مسابقه با کمک پيامک به صورت کليد واژه و يا گزينه‌اي و نيز سرويس برگزاري نظرسنجي با استفاده از پيامک به صورت گزينه‌اي يا متني مي باشد. کاربران پنل پيامک متني سامانه هوشمند ارتباطي شرکت سروش زیما، مي توانند پيامک‌هاي ارسالي و دريافتي خود را مشاهده کرده و وضعيت پيامک‌هاي ارسالي از لحاظ رسيدن پيامک‌ها به مخابرات و نيز رسيدن پيامک‌ها به گوشي را کنترل نمايند. به علاوه امکان گزارش‌گيري‌هاي مختلف با خروجي فايل اکسل نيز در اين سرويس‌ها وجود دارد. راه‌حل‌هاي حرفه‌اي پيام‌دهي واحد سامانه هوشمند ارتباطي شرکت سروش زیما علاوه بر سرويس‌هاي آماده و تحت وب، گستره وسيعي از راه‌حل‌هاي حرفه‌اي پيام‌دهي را نيز ارائه مي‌دهد.