درباره سروش زیما

 
 
 
 

در دنیای پیچیده امروزی، رقابت در عرصه تجارت با وجود قدرت های بزرگ اقتصادی، بیش از هر چیز، نیازمند رعایت اصول و قواعد خاص و نوین است، اصول و قواعدی که رویکردی هوشمند، عمیق و متناسب با ویژگی ها و تکنولوژی های روز، را می طلبد.

در همین راستا، مجموعه سروش زیما از سال ها پیش با شعار “ از ایده تا ایده آل ” و با بهره گیری از بهترین متخصصان که هریک در حوزه خود جزو برترین ها بودند، رسما کار خود را آغاز نمود و طی این سال ها توانسته است با بهره گیری از بهترین های این حوزه، علوم نوین، فناوری، خلاقیت، و ارائه خدمات و پشتیبانی بایسته و شایسته، پروژه های قابل توجه ای را به منصه ظهور برساند و کارنامه درخشانی را از لحاظ کمیت و کیفیت از خود به جای بگذارد و در حال حاضر نیز به پشتوانه؛  هیات مدیره ای قدرتمند و کم نظیر، کوله باری از تجارب ارزشمند، موقعیتی شاخص و کم نظیر در دنیای رسانه و تبلیغات، نیروهای متخصص و خلاق، وجود دپارتمان های تخصصی برای ارائه خدماتی ویژه، تخصصی و کامل مبتنی بر شعار سازمانی ( از ایده تا ایده آل )، 

سبک های متمایز و اختصاصی برای انواع تبلیغات، اطاق فکری متشکل از مشاوران و کارشناسان با تجربه و ایده پردازانی خلاق، بازرگانی و بازاریابانی حرفه ای، واحد تحقیق و توسعه به عنوان پشتیبان و چراغ راه کلیه دپارتمان ها، تخصصی ویژه و کم نظیر در فرآیند برندینگ و فروش به واسطه برقراری ارتباطی منطقی و علمی میان سه ضلع مثلث برند، دنیای تبلیغات و رسانه و بازار هدف ، موقعیتی ایده آل و قدرتمند در رسانه های دیداری، شنیداری، دیجیتال و مکتوب برای خلق  هویتی کامل برای برندها، استفاده از آخرین دستاوردهای دنیای فناوری اطلاعات و در اختیار داشتن تیم روابط عمومی قوی در ارتباط گیری با کلیه شخصیت های حقیقی و حقوقی؛ می تواند از ابتدای یک پروژه تا خلق شایسته یک برند؛ با ارائه مشاوره هایی تخصصی و کامل، ایده پردازی و طراحی با کانسپت های خلاق ، تدوین و اجرای کمپین های تبلیغاتی متناسب با هویت برند، اجرایی تمام و کمال در کمترین زمان ممکن و با هزینه ای مناسب و ایده آل، خدماتی بایسته و شایسته را در اختیار مخاطبان و مشتریان قرار دهد.

 
 

مجموعه سروش زیما در آغاز فعالیت خود، تصمیم به ارائه برخی از خدمات این حوزه به خصوص در حوزه تبلیغات رادیویی و تلویزیونی داشت، اما به واسطه اینکه همراهان، مخاطبان و متقاضیان خدمات این مجموعه؛ که تا سال ها نیز، شخصیت های حقوقی دولتی و نیمه دولتی بودند؛ از آن توقع داشتند، کلیه نیازهای آنها را از مشاوره تا طراحی و اجرا، به صورت کامل و ایده آل پوشش دهد، از همان ابتدا شعار "از ایده تا ایده آل" را سرلوحه کار خود قرار داد و با تلاشی شبانه روزی و با تکمیل مجموعه خدمات خود در کوتاهترین زمان ممکن، به مجموعه ای جامع تبدیل شد که شاید به این دلیل بتوان، سروش زیما را اولین مجموعه تبلیغاتی فول سرویس کشور دانست، که هر وقت نامش شنیده می شود، مردم این سرزمین حسی قوی و نوستالژیک نسبت به آن دارند و دقیقا همین خصیصه و ویژگی در کنار همکاری های موفقیت آمیز، وجه تمایز این مجموعه از سایر فعالان این حوزه می باشد که همواره این مزیت، همراهانی ماندگار و وفادار را برایش به ارمغان آورده است.

طی این سال ها، مجموعه سروش زیما ، هر ساله با تکمیل امکانات و توانایی های خود، ارتقای کیفیت خدمات و افزایش تعداد مشتریان در مسیر رشد و تعالی گام برداشته و همواره با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان، تلاش کرده راه حلی یکپارچه و جامع را برای پاسخگویی به نیازها و خواسته های آنها فراهم آورد تا حدی که این مجموعه موفق شده، موقعیتی را برای مشتریان خود فراهم سازد که آنها در فعالیت های خود و حضور در بازارهای بالقوه و بالفعل در داخل و خارج از کشور؛ تمرکز خود را بر هدف اصلی که همان فروش و حفظ و گسترش بازار و مشتریانشان است، بگذارند و با خیال راحت سایر دغدغه های خود را به این مجموعه سپرده و همکاری های موفقیت آمیزی را رقم بزنند.

 
 
 

باورهای سروش زیما :

باور مجموعه سروش این است که کارش صرفاً رسانه و تبلیغات نیست، بلکه خلق بستری است برای تحقق آینده‌ای فراتر از تصور شما است. با این رویکرد، حقیقت برندتان را از دل واقعیت بازار و جامعه کشف می‌کنیم تا به پشتوانه منطق و بی‌نیاز از بزرگنمایی و در کمال صداقت، به ایده و تصورات شما پر و بال دهیم و شما را به آینده‌ای بزرگ‌تر از تصورتان برسانیم، چراکه بارها راستی و هوشمندی را با هم درآمیخته ایم و به هدفمان که خلق، تثبیت و ارتقای برند در بازار و به دست آوردن رضایت مخاطب و مشتریمان است، دست یافته ایم و به معنای واقعی شعار "از ایده تا ایده آل" را تحقق بخشیده ایم. این امر زمینه ساز حضور مداوم و متفاوت مجموعه سروش با رویکرد مدیریت استراتژیک برند می باشد .

 

پژوهش بازار ، شناخت دیدگاه های مصرف کنندگان و انتخاب درست گروههای هدف به همراه یک برنامه اطلاع رسانی و رسانه ای ایده آل، از جمله استراتژی های مدیریتی مجموعه سروش برای مشتریان خود بوده است .تمامی ایده های خلاق ابتدا برروی سفیدی ذهن و کاغذ نقش می بندد، در واقع همه چیز از یک ایده آغاز می شود و با همان ایده، پروژه ها و برنامه ریزی ها شکل می گیرد و اندیشه های  خلاقانه برای متفاوت و ماندگار شدن آغاز می شود. زوایای دید متفاوت متخصصان سروش به یک تبلیغ با سیاهی جوهرقلم و شات دوربین ها همراه می گردد تا خدمات یا محصولی بایسته و شایسته در اختیار مشتری و مصرف کننده قرار گیرد. آنچه که ما در رسانه و تبلیغات می خواهیم، رسیدن به یک نتیجه ایده آل از یک ایده ناب است و آن چه مجموعه سروش به دنبالش است همراهی و ارائه یک خدمات بایسته و شایسته از آن ایده ناب تا آن محصول یا خدمات ایده آل به همراهان و مشتریان وفادارش است.

 
 

اصول ثابت در مجموعه سروش زیما :

مجموعه سروش زیما، همواره با تلاش در جهت افزایش کیفیت خدمات همه‌جانبه خود، با الگو قراردادن سیستم مدیریت کیفیت براساس الزامات ISO 9001:2008 ، در راستای ارتقاء سطح رضایت‌مندی مشتریان گام برداشته‌ و از این رو از تمامی همکاران خود درخواست کرده به اصول اساسی و مقاصد ذیل توجه نموده تا با مشارکت موثر یکایک اعضای خانواده سروش، بتوانیم خدماتی در سطح استاندارد های بین المللی در صنعت تبلیغات و رسانه به مخاطبان و مشتریان این مجموعه ارائه دهیم  :

  • کلیه همکاران سروش زیما از تمامی اندوخته های علمی ، فنی، تخصصی و اخلاقی خود در جهت ارتقاء سطح کیفی کلیه خدمات مجموعه سروش استفاده نمایند.
  • کلیه همکاران سروش زیما ده اصل؛ دین، اخلاق، تعهد، دقت، مسئولیت پذیری ، وفاداری، رشد پایدار، خلاقیت، امید و آگاهی بخشی؛ را که همگی از توصیه ها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای فعالان حوزه رسانه و تبلیغات می باشد، سرلوحه کار خود قرار دهند.
  • کلیه اعضای خانواده سروش موظف به درک صحیح دغدغه‌های مشتریان، ارائه راهکارهای اثربخش ، همراهی و اهتمام بر حصول نتیجه در بستر تعامل صادقانه به عنوان مهمترین اصل سازمانی سروش در تعامل با مشتریان می‌باشند.
  • کلیه فعالان در مجموعه سروش باید در راستای برجسته ساختن مشتریان و برتری و پیروزی آنها در بازار های مختلف گام بردارند.
  • کلیه همکاران در مجموعه سروش باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند که منابع انسانی کارآمد و آموزش‌دیده، پشتوانه ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان می‌باشد، لذا توسعه منابع انسانی و ارتقاء استانداردهای مهارت‌های شغلی با هدف افزایش بهره‌وری و بهبود خدمات از اهداف اساسی مجموعه سروش می باشد که باید بدان توجه ویژه داشت و همواره در آن جهت گام بردارند.
  • مجموعه همکاران سروش پویایی، آموزش هدفمند و مداوم در جهت افزایش توانمندی خانواده ی سروش را یکی از اصولی می دانند که همواره به آن پایبندند.
  • مجموعه سروش در کلیه فعالیت‌های خود رویکرد برد - برد را در مقابل کلیه ذینفعان شامل همکاران، مشتریان، تأمین‌کنندگان و جامعه، مدنظر دارند.
  • همکاران در مجموعه سروش علاوه ‌بر رعایت قوانین، عرف، شرع و الزامات فرهنگی و اجتماعی در ارائه کلیه آثار و خدمات خود، ارتقاء سطح فرهنگ جامعه اسلامی - ایرانی و فرهنگ اطلاع‌رسانی و تبلیغات را مدنظر قرار خواهند داد.
  • مجموعه سروش در راستای مسئولیت اجتماعی، سلامت جامعه و رعایت کلیه الزامات فرهنگی و زیست محیطی با نگرش حذف هرگونه آلودگی در زنجیره تحقق خدمات را از اصول بنیادین خود می دانند.

مجموعه سروش برای بهبود سطح کیفی خدمات خود از تخصیص مناسب منابع مادی و معنوی دریغ نمی کنند.

 
 

اهداف سروش زیما :

فعالیت و ارائه خدمات بایسته و شایسته به منظور ارتقای نظام مقدس ج . ا . ا

ارائه خدمات فرهنگی، هنری، رسانه ای، تبلیغاتی و بازرگانی در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی.

ارائه خدمات فرهنگی، هنری و رسانه ای بایسته و شایسته به منظور گسترش و ارتقای فرهنگ اسلامی - ایرانی

ارائه خدمات رسانه ای، تبلیغاتی و آموزشی بایسته و شایسته.

ارائه خدمات مشاوره ای بایسته و شایسته در حوزه رسانه، تبلیغات، برندینگ و بازرگانی.

توسعه و ارتقاء جایگاه کلیه برند هایی که با مجموعه سروش همکاری دارند.

ارائه خدمات علمی - آموزشی به منظور ارتقای تخصص و جایگاه مدیران و کارشناسان کشور در راستای تعالی و رشد

کمک به صنایع و تولیدات داخلی با بهترین و جدیدترین فنون اطلاع رسانی، رسانه، تبلیغات و برندینگ اثربخش.

ارتقای صنایع مختلف کشور در سطح برترین صنایع جهان با رویکرد آموزش، مشاوره و فعالیت های رسانه ای و تبلیغاتی بایسته و شایسته.

توسعه واحد تحقیق و توسعه به منظور ارتقا و پیشرفت مشتریان و همراهان مجموعه سروش.

ایجاد روابط پایدار دوطرفه با مشتریان و همراهان مجموعه سروش بر پایه‌ی مشارکت، مسئولیت‌پذیری، درک متقابل و صداقت.

ایجاد و افزایش رضایت مشتریان به واسطه روابط و دریافت خدمات از مجموعه سروش.

ارتقاء کمی و کیفی خدمات و محصولات مجموعه سروش.

توسعه ابزار و موقعیت های رسانه ای، اطلاع رسانی و تبلیغات مجموعه سروش.

تثبیت و ارتقاء برند سروش زیما به عنوان مجموعه رسانه ای و تبلیغاتی.

ارتقاء دانش و مهارت های سرمایه های انسانی

 

 
 

ارزش‌ها در سروش زیما :

پایبندی به قوانین، اصول و ارزشهای نظام مقدس ج . ا . ا

پایبندی و تعصب نسبت به اصول، ارزش ها و فرهنگ اسلامی - ایرانی

اخلاقیات

فرامین دینی

امید آفرینی

آگاهی بخشی

تعهد داشتن به اصول، ارزش ها و اهداف سازمانی

شایسته سالاری در مجموعه

برابری کلیه مشتریان بزرگ و کوچک در نگاه مجموعه سروش

یادگیری مستمر در مجموعه

رشد پایدار شخصیت های حقیقی و حقوقی مجموعه

بهره وری در کلیه فعالیت های مجموعه

خلاقیت در کلیه فعالیت های مجموعه

سرعت، دقت و صحت در اجرای کلیه پروژه ها

وحدت آفرینی در نظام مقدس ج . ا . ا

وحدت آفرینی در میان کلیه عوامل مجموعه سروش

اعتقاد و پشتیبانی از کار تیمی

مشتری مداری در اعتقاد و عمل

عرق و تعصب نسبت به مجموعه سروش

عرق و تعصب نسبت به برند مشتری

حرکت در راستای چشم انداز کوتاه مدت و بلند مدت نظام مقدس ج . ا . ا

حرکت در راستای چشم انداز کوتاه مدت و بلند مدت مجموعه سروش

مجموعه سروش زیما به واسطه اینکه چشم انداز خوبی را برای صنعت کشور متصور است، در تلاش است با امید و توکل به خداوند متعال و تلاش و پشتکار نیروهای متخصص و خلاق سروش، سهمی شایسته و بایسته در توسعه ایران اسلامی، داشته باشد.