fw-1

Simulation elements as 3D concept

شبیه سازی عناصر مورد نیاز به صورت سه بعدی

fw-1

Multimedia Catalog

کاهش چشمگیر هزینه ها
کاهش حجم محصولات تولیدی به لحاظ فیزیکی
کاهش محدودیت در فضای مورد نیاز به جهت قرار دادن مستندات مورد نظر
fw-1

Providing an attractive environment in accordance with the needs of the audience and users

فراهم کردن محیطی جذاب و مطابق با نیازهای مخاطبان و کاربران
 

مالتی مدیا چیست ؟

مالتی مدیا در لغت به معنای چند رسانه ای می باشد و در مفهوم رایانه ای و تبلیغات به استفاده از عناصر صوت و تصویر با قابلیت های انیمشن و متحرک سازی، برای انتقال پیام یا مفهومی در جهت یک هدف خاص، بیا انجام دادن کاری توسط آن، گفته می شود.

مالتی مدیا یک عبارت نو و تازه است و تا قبل از ظهور و گسترش ویندوز در عرصه رایانه، این واژه اساسا کاربردی و هویتی نداشت. پس از ظهور سیستم عامل ویندوز 95 ، مالتی مدیا ها به یک تکنولوژی بدل گشتند و نرم افزارهایی با ویژگی مالتی مدیا بودن به بازار رایانه عرضه گشتند. نرم افزارهای مالتی مدیا که دارای صوت و تصاویر متحرک بودند (چیزی که امروزه رایج است و بودنش در هر نرم افزاری ، چندان عجیب نمی باشد) در ابتدا بسیار تعجب انگیز بودند و برای کاربران هیجان آور بود که نرم افزاری که در حال استفاده هستند دارای موزیک یا گفتار و یا تصاویر متحرک است.

امروزه نرم افزارهای چند رسانه ای تعاملی یا interactive در عرصه تولید نرم افزار به بازار می آید که امکان تعامل با کاربر را فراهم کرده و کاربر قادر به انتخاب می باشد و یا با انجام کلیکی تغییراتی در تصویر و یا انیمیشن آن رخ خواهد داد.

مالتی مدیا ها در نرم افزارهایی که خاصیت صدا و یا انیمیشن جزو قسمت های تشکیل دهنده آنهاست استفاده می گردد. بیشترین کاربرد مالتی مدیا ها در بازیهای رایانه ای می باشد که امروزه بازار این نرم افزارها به دلیل گسترش و توسعه مالتی مدیا و استفاده از آنها رونق یافته و کیفیت ارائه آنها را نیز بالا برده است.

از تعاریف بالا این طور نتیجه گیری خواهیم کرد که مالتی مدیاها به مجموعه ای از افکت های صدا و تصویر گفته می شود که در دنیای دیجیتال به کدهایی تبدیل گشته و در مصارف رایانه ای مانند تبلیغات، باریهای رایانه ای و نرم افزارهای آموزشی و ... استفاده می گردد.

چرا کاتالوگ مالتی مدیا ؟

یکی از پر طرفدارترین برنامه های نرم افزاری برای ایجاد و تولید مالتی مدیاها، برنامه فلش می باشد.

فلش ماکرومدیا برای ایجاد حرکت و صدا در طراحی سایت های اینترنتی و نیز تولید نرم افزارهای چند رسانه ای و گاهی تولید تبلیغات رایانه ای ، استفاده می گردد.

یکی از مزایای برنامه فلش تولید تصاویر برداری است که در مبحث گرافیک رایانه، به مزیت های تصاویر برداری که مهمترین آنها، عدم تغییر کیفیت نمایش با تغییر سایز تصویر می باشد، مفصل پرداخته ایم. در صورت ایجاد یک فایل فلش، تنها زمانی قادر به دیدن این فایل خواهید بود که برنامه Flash Player در سیستم شما نصب باشد. یعنی برای دیدن فایل های مالتی مدیا این برنامه ضروری است که البته یکی از نقصان های این برنامه محسوب می شود زیرا بازدید کنندگان آن را محدود به داشتن این برنامه می کند و نیز در صورت نبود player فلش، دیدن این فایل امکان پذیر نخواهد بود.

گاهی برای طراحی صفحات وب سایت ها، از این برنامه به طور کامل استفاده می نمایند و تمام محتوا و صفحات وب سایت ها را داخل برنامه فلش طراحی می کنند که در بحث سئو و نیز اشکالات طراحی سایت های اینترنتی به ایرادات این نوع طراحی سایت پرداخته ایم. اما خلاصه می گوییم طراحی سایت ها به صورت فول فلش یا تمام فلش باعث می شود تا صفحات و محتویات مفید سایت شما در موتورهای جستجو به خوبی ایندکس نگردد و همچنین اگر کاربری ، برنامه فلش را در اختیار نداشته باشد ، قادر نخواهد بود تا صفحات وب شما را در سیستم خود مشاهده نماید. به این ترتیب ممکن است شما بخشی از بازدیدکنندگان سایت خود را از دست بدهید.

بنابراین بهتر است استفاده از فلش در صفحات وب محدود باشد و از استفاده آنها، در قسمت های مهم سایت مانند هدر یا عنوان و یا منوهای سایت، اجتناب نمایید. خوب است از فلش برای تعاملی کردن وب سایت خود بهره جویید. مثلا با زدن کلیکی روی گزینه ای اتفاقی افتد و یا چیزی شبیه آن که بر جذابیت صفحه وب شما می افزاید.

فلش عمل متحرک سازی را با شروع یک حرکت و خاتمه آن و به اصطلاح، با عمل tweeining انجام میدهد و دستورعمل های آن به نسبت برخی برنامه های مالتی مدیا سازی مانند swishmax و ... بسیار سخت تر است وکار و یادگیری آن نیز به همین ترتیب. اما قابلیت های بسیار پیشرفته تری نسبت به برنامه های هم عرض خود دارد و شهرت و محبوب آن در متحرک سازی بیشتر و قویتر می باشد.

 

موارد استفاده کاتالوگ چند رسانه ای

طراحی کاتالوگ های چند رسانه ای قابل ارائه روی انواع حافظه ها نظیر فلش مموری های تبلیغاتی یا سی دی کمک بزرگی به معرفی محصولات شما در نمایشگاه ها و … می نماید. شرکت نارونی آمادگی این را دارد که کاتالوگ چند رسانه ای معرفی شرکت و یا برند شما را به بهترین شکل ممکن آماده سازی کند.

.سی دی های چند رسانه ای:
سی دی های چند رسانه ای  در واقع وب سایت هایی هستند که بجای پیاده سازی آنها در دنیای مجازی،در دنیای واقعی در اختیار عموم قرار می گیرند.با این تفاوت که یک سی دی مولتی مدیا مشکل محدودیت در فضای موردنیاز و یا سرعت پایین اینترنت را ندارد.طوریکه می توان در هر زمان و روی هر سیستمی از آن استفاده کرد. یکی سی دی مالتی مدیا با توجه به تلفیق رسانه های گوناگون با یکدیگر ( تصویر،فیلم،صوت و متن) محیطی جذاب و مطابق با نیازهای کاربران و مخاطبان را فراهم می کند. اگر می خواهید یک هدیه ی تبلیغاتی به مشتریان و دوستان خود بدهید،سی دی های چند رسانه ای بهترین گزینه هستند.

 
 
 

چرا استفاده از طراحی مالتی مدیا پیشنهاد می شود ؟

عدم محدودیت در فضای مورد نیاز برای مستندات مورد نظر

کاهش چشمگیر هزینه ها

کاهش حجم محصولات تولیدی به لحاظ فیزیکی

قابلیت شبیه سازی عناصر مورد نیاز به صورت سه بعدی

 

تلفیق رسانه های گوناگون با یکدیگر

قابلیت توسعه و تغییر محصولات تولید شده در کمترین زمان ممکن

فراهم کردن محیطی جذاب و مطابق با نیازهای مخاطبان و کاربران

قابلیت تهیه رونوشت و چاپ از مطالب ارائه شده متناسب با نیاز کاربران

تکنولوژی محصول مالتی مدیا از جدیدترین تکنولوژی های ارائه شده برای ارائه مطالب و تبلیغات در عرصه کامپیوتر می باشد. طراحی مالتی مدیا به علت استفاده از رسانه های گوناگون دیداری و شنیداری و برخورداری از پویایی و افکت های زیبا و جذاب گرافیکی و ویدوئی به آسانی با کاربران ارتباط برقرار می کند و قادر است تا محیطی کاملاً تعاملی را فراهم نماید تا در ضمن سرعت بالاتر در انتقال مطالب به جذب مخاطب برای ارائه بهتر مطالب خود دست یافت.

 

پروژه های انجام شده

کاتالوگ چند رسانه ای ایران خودرو

iran-khodro

کاتالوگ چند رسانه ای آی دی

aidi

کاتالوگ چند رسانه ای آتی ساز

ati

کاتالوگ چند رسانه ای چابهار

chababar

کاتالوگ چند رسانه ای صبابرودت

saba