10 توصیه و راه حل برای موفقیت در بازاریابی محتوا (1)
17 سپتامبر 2016
سبک های مختلف ارسال پیام های صوتی و متنی- بخش اول
18 سپتامبر 2016
Show all

10 توصیه و راه حل برای موفقیت در بازاریابی محتوا(2)

در بخش اول این مقاله پنج راه حل برای موفقیت در بازاریابی که توسط واحد تحقیقات سروش تهیه شده بود خدمت شما عزیزان ارائه شد، در این مطلب در ادامه پنج راه حل دیگر را نیز ارائه میدهیم.

6 : تولید ویدئو و مالتی مدیا

به اعتقاد کارشناس سروش، ویدئوها علاوه بر تبلیغ مقالات آموزشی، روشی عالی برای ارائه محتوای شما در بازار هستند. شما بسته به ماهیت کسب‌وکار خود می‌توانید به مشتری‌ها در مورد نوع محصول یا خدمات خود آموزش بدهید و به آنها نشان دهید که چگونه از محصولات شما استفاده کنند یا صرفا دیدگاه خود را بیان کنند. به توصیه کارشناس سروش اینها می‌توانند درسایت شما، روی یوتیوب، فلیکر، و راه‌های ارتباطی دیگر پست شوند. به توصیه کارشناس سروش، ویدئوهای خود را تا حد امکان کوتاه و جذاب بسازید.

 

7 :  محتواهای تولید شده را از طریق رسانه‌های اجتماعی ارتقا دهید.

به اعتقاد کارشناس سروش، رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین روش‌ها برای توزیع محتوا هستند و از آنها می‌توان به انواع روش‌ها استفاده کرد:

به توصیه کارشناس سروش شما می توانید  تکه‌های کوتاهی از محتوای بازاریابی خود را انتخاب کنید و آنها را در توئیتر و گوگل‌پلاس… منتشر کنید و به محتوای کامل پیوند بدهید.

 

8 : خبرنامه‌ الکترونیک را فراموش نکنید .

به توصیه کارشناس سروش، از افراد بخواهید تا برای یک خبرنامه‌ الکترونیک ثبت‌نام کنند.البته کارشناس سروش تاکید دارد که خبرنامه را بدون اجازه مخاطبانتان برایشان نفرستید. محتوای خبرنامه می‌تواند بخش‌های منتخبی از محتوای جذاب باشد. این خبرنامه را ساده، با گرافیک سبک و بهینه برای مشاهده روی موبایل تنظیم کنید. کارشناس سروش توصیه می کند که اطلاعاتی را به مشتری‌ها بدهید که می‌توانند برای حل مشکلات خود در زندگی و کارشان مورد استفاده قرار دهند.

 

9 : انتخاب عناوین شایسته و بایسته

به بیان و توصیه کارشناس سروش، هنگامی که آماده انتشار محتوای خود هستید به خاطر داشته باشید که  باید آنها را برای سایت طوری بهینه کنید که افراد بتوانند آن را بیابند. عناوین بسیار مهم هستند چون تقریبا همه آن چیزی است که مردم در فهرست‌بندی موتور جست‌وجو می‌بینند، بنابراین باید جذاب باشند. پس عنوان مطلب شما باید هم برای خواننده فریبنده باشد و هم شامل کلیدواژه‌هایی باشد که مردم هنگام جست‌وجو کردن برای آن موضوع به کار می‌گیرند (تا به موتورهای جست‌وجو امکان بدهد تا محتوای شما را در زمینه ‌مناسب بیابند). کارشناس سروش می گوید، عنوان‌ها اغلب پس از نوشتن مطلب انتخاب می‌شوند، اما به همان اندازه که به متن دقت کرده و توجه دارید، نیازمند توجه هستند. کارشناس سروش توصیه و تاکید می کند که برای این کار زمان بگذارید و به راحتی از کنار آن عبور نکنید.

کارشناس سروش تاکید دارد، فکر کنید که کدام کلیدواژه‌ها باید در عنوان باشند و سپس چیزی که جالب توجه باشد را انتخاب کنید. اگر موتور جست‌وجو محتوای شما را به طور مطمئنی ارائه دهد، اما خواننده فکر کند که خواندن مطلب خسته‌کننده است، دستاورد مهمی محسوب نمی‌شود. به نظر کارشناس سروش عنوان هر محتوایی که شما آماده می کنید، باید برآیند طبیعی مطلب باشد.به عنوان مثال اگر مطالب طنز دارید یک عنوان خنده‌دار انتخاب کنید. برای این کار شاید لازم باشد دوره های آموزش عنوان نویسی را بگذرانید.

 

10 : دقت کافی به اصول گرامری و تلفظی را فراموش نکنید .

به توصیه و تاکید کارشناس سروش، به پایه‌های گرامری، تلفظ و دیگر قواعد درست نوشتن متعهد باشید. کارشناس سروش در این خصوص می گوید اینکه محتوای شما از نظر ادبی صحیح باشد و دارای ساختار و ویرایش مناسبی باشد، حائز اهمیت است.این نکته مهم را به نقل از کارشناس سروش به شما همراهان گرامی متذکر می شوم که  بد نوشتن، غلط تایپی و گرامر ضعیف، خواننده‌ها و همراهان شما را از متن زده می‌کند.و حتی شاید دیگر به محتواهای شما رجوع یا اعتماد نکنند و این آسیب بزرگی برای سیستم جذب مخاطبان و تبلیغات شما است.

در پایان لازم به ذکر است که تمام ده موردی که به نقل از کارشناس بازرگانی و تبلیغات سروش زیما برای شما همراهان گرامی بیان کردیم حاصل سال ها تجربه و فعالیت در این حوزه است که بی شک توجه و عمل به آنها و البته پیگیری شایسته و بایسته کلیه موارد می تواند نتایج بسیار قابل توجه ای برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد.نکته مهم و قابل توجه دیگر در این خصوص این است که در کلیه موارد مذکور می توانید روی مشاوره های کارشناسان سروش حساب کنید.مجموعه سروش زیما امیدوار است همچون گذشته “از ایده تا ایده آل” با ما همراه باشید و ما همچون همیشه افتخار خدمتگزاری به شما همراهان وفادار را داشته باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =