کمپین سال 95 سروش زیما
10 جولای 2016
10 توصیه و راه حل برای موفقیت در بازاریابی محتوا(2)
17 سپتامبر 2016
Show all

10 توصیه و راه حل برای موفقیت در بازاریابی محتوا (1)

10  توصیه و راه حل برای موفقیت در بازاریابی محتوا

به گزارش واحد تحقیقات سروش، امروزه ما از هر زمان دیگری روش‌های بیشتری برای بازاریابی داریم. بلاگ‌ها، وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، ویدئو، ایمیل، روزنامه‌های الکترونیک و غیره. این ابزارها به بازاریاب‌ها امکان می‌دهند تا خود به نوعی به انتشار‌دهنده اطلاعات تبدیل شوند و بسیار مقرون به صرفه‌تر و گسترده‌تر از کانال‌های ارتباطی سنتی چون نامه‌نگاری مستقیم، تبلیغات و روابط عمومی هستند، موضوعی که کارشناسان تبلیغات همچون کارشناسان سروش آن را تایید می کنند.

به تایید کارشناس بازرگانی سروش بازاریابی محتوا اصطلاح بسیار جدیدی برای یک مفهوم بسیار قدیمی است، مشتری‌های خود را با اطلاعات و آموزش‌هایی که آنها می‌خواهند، احاطه کنید تا حس کنند برای تجارت با شما انگیزه دارند.بازاریابی محتوا معایبی نیز دارد. این نوع بازاریابی نمی‌تواند رابطه علت و معلولی مستقیمی ایجاد کند؛ یعنی داشتن یک وبلاگ معمولا منجر به فروش مستقیم نخواهد شد. همچنین اندازه‌گیری نتایج معمولا کار دشواری است؛ از این نظر بازاریابی محتوا چیزی شبیه روابط عمومی است. کارشناس واحد بازرگانی سروش تاکید دارد، هر برنامه بازاریابی باید از طیفی از کانال‌ها برای دسترسی به مشتری استفاده کند و از این‌رو پیام‌هایش از منابع چندگانه تامین می‌شوند.

بازاریابی محتوا یکی از ابزارهای متنوعی است که به وسیله آن یک شرکت می‌تواند پیام‌هایش را به مشتری‌های خود ارسال کند و آنها را برای خرید متقاعد کند.به این توصیه از کارشناسان سروش توجه و اعتماد کنید، در فعالیت‌ها و برنامه‌هایتان برای بازاریابی در مورد اینکه مشتری‌هایتان چه کسانی هستند و به چه چیزی نیاز دارند، آگاه باشید و همواره پیام‌رسانی‌ها و اهداف روشنی برای هر کاری که انجام می‌دهید، داشته باشید.مطمئن باشید با این توصیه سروش در دنیای اطلاع رسانی و تبلیغات موفق تر خواهید بود.اما به ده توصیه کارشناس بازرگانی و تبلیغات سروش توجه کنید :

 

1 : در بازاریابی محتوا دور بحث فروش را خط بکشید

کارشناس سروش معتقد است بازاریابی محتوا ربطی به فروختن چیزی ندارد. اگر فقط به صحبت در مورد اینکه محصول یا خدمات شما چقدر عالی است بپردازید، مشتری‌ها  به سرعت پیام‌تان را رد می‌کنند. شما باید بینش و اطلاعاتی را که مشتری‌هایتان نیاز دارند، ارائه دهید.کارشناس سروش معتقد است اگر کسب‌و‌کار شما در زمینه فروش پرده و تجهیزات آن است، ویدئوهایی تولید کنید که به مشتری‌ها نشان بدهد چگونه میله‌پرده‌ها و آویزهای کوتاه را نصب کنند. به این ترتیب می‌توانید منبعی از اعتماد و حسن‌نیت را که به هیچ روش دیگری نمی‌توان به دست آورد، بسازید.با عمل به این توصیه سروش مطمئن باشید در فعالیت خود یک قدم بزرگ را برداشتید.شاید به جرات بتوان گفت یکی از دلایل اصلی ایجاد واحد تحقیقات در مجموعه سروش زیما همین موضوع باشد.

 

2 : محتوایی ایجاد کنید که نقاط اصلی را هدف قرار دهد.

به نظر کارشناس سروش ایجاد محتوای اصلی می‌تواند زمانبر و پرهزینه باشد. شما باید گنجینه‌ای از محتوا داشته باشید که آماده کشف باشد. کتابخانه، مقالات آموزشی و پژوهشی، برنامه ها و ویدئوهای خود را جست‌وجو کنید. از حیطه خاص خود خارج شوید تا ببینید که آیا حیطه‌های دیگر سازمان محتوایی دارند که به این منظور آنها را بررسی کرد یا نه. در صورتی که شانس داشته باشید می‌توانید محتوای موجود را برای استفاده در کانال‌های مختلفی که دارید بازتولید کنید و دیگر مجبور به تولید محتوای جدید نخواهید بود. این توصیه کارشناس سروش در واقعا یک کمک برای پیشبرد امور در این خصوص است اما باید در این زمینه تلاش را بیشتر کرد.

کارشناس سروش می گوید به هنگام تهیه یا بازتولید محتوا، به یاد داشته باشید که مشکلات مشتری‌ها باید رفع شود، اطلاعاتی که آنها نیاز دارند را انتخاب کنید و آنچه را که ممکن است آنها را از خرید کردن باز دارد حذف کنید. برای نمونه اگر در یک کسب‌ و‌کار خرده ‌فروشی بهبود محیط خانه مشغول هستید، ممکن است مشتری‌هایی داشته باشید که ازپروژه‌های نوآورانه خوششان بیاید و نحوه سروکار داشتن با آنها را درک کنند. به این ترتیب مشتری‌های بیشتری  به شما در مورد اطلاعات خوب و پاسخ به سوال‌هایشان اعتماد می‌کنند و تمایل بیشتری به انجام معامله با شرکت شما در آینده خواهند داشت.از عمل به این توصیه کارشناس سروش حتما نتایج خوبی را ملاحظه خواهید کرد.

 

3 :  برای ایده ه‌سازی محتوا سوال و جواب های هدفمند تنظیم کنید.

به پیشنهاد کارشناس سروش، کار را از وب‌سایت خود آغاز کنید. وب‌سایت شما جایی است که اغلب مشتری‌ها جست‌وجوی اطلاعات خود را از آنجا آغاز می‌کنند.به تاکید کارشناس سروش مطمئن شوید که محتوای وب‌سایت شما کامل و مفید است. سوالات مشتری‌ها را رصد کرده و مطمئن شوید که می‌توانند به سهولت به پاسخ‌های موجود در سایت شما دسترسی داشته باشند. برخی انواع کسب‌وکارها می‌توانند از یک «ستون» تعاملی استفاده کنند که در آنجا سوالاتی را مطرح کنند و پاسخ‌های شفاف و درستی دریافت کنند، همه اینها روی سایت منتشر می‌شوند. کارشناس سروش معتقد است بررسی سوالات مشتری‌ها و حتی شکایت‌های آنها روشی عالی  برای به دست آوردن بینشی در مورد نوع محتوایی که مشتری‌ها می‌خواهند، محسوب می‌شود.این توصیه کارشناس سروش را جدی بگیرید و برای آن برنامه ریزی کنید و البته به آن عمل کنید .

 

4 : برای موفقیت در کسب‌وکار خود، یک  وبلاگ طراحی کنید .

کارشناس سروش تاکید دارد، زمانی که وب‌سایت‌تان دارای محتوای مفید و غنی شد، طراحی یک وبلاگ را آغاز کنید. این وبلاگ باید از (SEO) بهره ببرد که  به معنای بهینه‌سازی سایت برای سهولت بررسی موتورهای جست‌وجو است و باید روی وب‌سایت شما میزبانی شود.البته کارشناسان دپارتمان فناوری اطلاعات سروش زیما به خوبی می توانند این مهم را برای شما عملیاتی کنند.کارشناس سروش این نکته را متذکر می شود که اگر وبلاگ شما روی یک سرویس وبلاگ‌دهی میزبانی می‌شود هر کلیک و «لایک» که مشتری‌ها انجام دهند به سرویس‌دهنده می‌رسد و نه شرکت شما. کارشناس سروش تاکید دارد که وبلاگ شما باید هر هفت تا 10 روز با محتوای جدید به‌روز شود تا افراد مجددا به آن سر بزنند. فراموش نکنید که انتشار پست‌های جدید وبلاگ را روی توئیتر، گوگل‌پلاس و دیگر رسانه‌های اجتماعی که با کسب‌و‌کار شما مرتبط هستند، منتشر کنید. اغلب نرم‌افزارهای وبلاگ‌نویسی همواره  این کار را به طور خودکار انجام می‌دهند.برای این کار از کارشناسان سروش مشاوره بگیرید.

 

5 : تولید مقالات آموزشی از باز تولید محتوای وبلاگ .

کارشناس سروش می گوید، مقالات آموزشی مطالب طولانی‌تری هستند که جزئیاتی بیشتر از پست‌های وبلاگ دارند.کارشناس سروش روش‌های مختلفی را برای توزیع این مطالب ارایه می دهد :

  • دسترسی‌پذیری را در توئیتر، گوگل‌پلاس و… با پیوند به موضوع در سایت خود اعلام کنید.
  • وبلاگی ایجاد کنید که برخی از ویژگی‌های عالی شما را برجسته کند و به مقالات آموزشی‌تان پیوند داشته باشد.
  • یک ویدئوی یوتیوب (سه دقیقه‌ای یا بیشتر) تهیه کنید که نکات اصلی را شامل شود و پیوندهایی به موضوعتان ایجاد کنید. این کار لزوما نباید پرهزینه باشد، ولی باید متن خوبی داشته باشد. مشاوران سروش برای کمک در این خصوص در خدمت شما هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 5 =